emmdolzx emmdolzx
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Jen buys 4 tires for $272. What is the price for 1 tire?

Relax

Respuesta :

LilSmart
LilSmart LilSmart
  • 24-10-2018

Answer:

68 dollars

Step-by-step explanation:

This is because 272 divided by 4 equals 68

Answer Link
693833225
693833225 693833225
  • 24-10-2018

68$ per tire right? I'm pretty sure this is correct.

Answer Link

Otras preguntas

for worker what might be the advantage and disadvantage of an assembly line? help me please!
how does being on the moon effect gravitational field strength
The most effective technique for including character, setting, and sound description in a short story is to _____.
Humans have used rocks in the creation of tools and building materials.
Given the original amount and the percent of change, find the new amount 56 books; 75% decrease
what is another word for market store and shop
A mutation occurring in a human can be passed from parent to offspring when it occurs in a
can a small child play with a fat child on a see saw? explain how?
In which of the following regions did General MacArthur lead American forces in World War II? Korean front European front Pacific front
china instituted a one child policy in 1979 because the government recognized that